blog

3 új trükk amit a karanténban tanultunk a rendrakáshoz, profi lakberendezők tanácsai alapján

A bezártság megtanított a funkcionalitás előtérbe helyezésére, a praktikusság fontosságára, magyarul: jobban megtanultuk használni a teret, amiben élünk. Profi lakberendezők adnak tippeket, hogyan szelektáljuk otthonunk feleslegessé vált holmijait.

Mire volt és mire van szükséged?

Habár úgy tűnhet, lelassult az élet az elmúlt közel másfél évben, mégis, ennyi idő alatt elkerülhetetlenül változunk meg és változnak meg a körülményeink is kisebb-nagyobb mértékben. Így az első tanács: gondold át, mit használtál rengeteget még a bezártság előtt és szükséged lesz-e rá, majd ha minden visszatér a normális kerékvágásba. Tavaly március előtt se nyúltál egyáltalán hozzá? Akkor válj meg tőle!

Legyen a funkció az első!

Lehet akármekkora az otthon, azért hónapokig bezárva biztosan monotonná válik – pláne, ha még rendetlenség is van. A tárgyak számának növekedésével egyenes arányosságban nő a rendetlenség mértéke és gyakorisága is. Haszna van? Akkor tartsd meg – de csakis akkor. A funkcionalitás másik része pedig szóljon a fenntarthatóságról: Bármit, amit csak tudsz, hasznosíts újra, adj új funkciót törlőkendőként egy régi pólónak például!

Gondolkodj anyagi oldalról

A bezártság sokunkat rávette olyan dolgok megvásárlására, melyekhez aztán hozzá se nyúlunk – mondjuk egy új hobbi reményében. A szelektálás elleni egyik leggyakoribb érvek a “hiszen ez tök jó állapotban van” és a “tuti jó lesz még valamire” mentén mozognak – de ha ez mindkettő tényleg igaz, viszont hely híján vagy, akkor dönts az anyagi oldaláról. Gondold át, mi eladható még, számold össze, mennyi plusz bevétel jönne ki ebből, talán az erősebb motiváció.

Vélemény, hozzászólás?