Habár a pandémia alatt megnövekedett az igény a minél erősebb, a baktériumok 99%-át elpusztító tisztítószerek iránt, ezzel párhuzamosan számottevő az alternatív, zöld módszerek iránti kereslet. Emellett többet költünk tisztítószerre, mint kellene, ami zömmel a berögzült rossz szokásokból fakad – írja a HelloVidék.
A legtöbb háztartásnak alapvetően nincs szüksége antibakteriális tisztítószerekre. A legtöbb baktérium, ami a környezetünkben és rajtunk él ugyanis hasznos az ember immunrendszere számára – ezzel szemben számos, kereskedelemben kapható tisztítószer még mindig rengeteg káros anyagot tartalmaz nemcsak az emberre, hanem a környezetre egyaránt a minél hatékonyabb “baktérium pusztító” hatás érdekében. Ennek ellenére egyre tudatosabban választjuk meg a lehetőleg legkevésbé ártalmas fajtákat: Egy kutatás szerint a magyarok 88%-a aggódik a tisztítószerekben található vegyi anyagok egészségi, 87%-uk pedig a környezeti hatásuk miatt. Népszerűek épp ezért az otthoni alternatívák, mint pl. az ecet is (az emberek 49%-a használja takarításhoz).
Viszont túl sok tisztítószert vásárolunk még mindig – sokan igyekeznek minden felületre külön tisztítószert vásárolni például, aztán vagy nem használják fel őket vagy helytelenül alkalmazzák.