blog

Egy családi medence remek dolog, de takarítani is kell!

“Használok klórtablettát, mégis koszosodik a medencém, mégis miért?!” – hangzik el gyakran a “kezdő” medence tulajdonosok szájából. Mivel manapság akár  már potom pénzért hozzájuthatunk egy-egy családi medencéhez, jónak láttuk összegyűjteni, miért és mikor is fontos a medence takarítása!

Hát igazából elég gyakran…

A víz tisztítására használt króm, bróm és egyéb, sok helyen kapható vegyületek ugyan tényleg arra lettek kitalálva, hogy tisztán tartsák a vizet – de önmagukban inkább csak a koszolódási folyamatot lassítják. Egyrészt óhatatlanul kerülnek a vízbe falevelek és egyéb növényi származékok, homok és sár, melyek eltüntetéséhez mindezek már kevésnek bizonyulnak, neked is be kell segítened. Nincs olyan felület a világon, ami ne igényelne időről-időre takarítást – ahogyan a zuhanytálca sem lesz csak attól tiszta, hogy naponta éri víz.

Mára számos eszköz elérhető, melyek medencéd felszereltségéhez és méretéhez igazodva segítenek neked a kitakarításukban. Azonban ha egy átlagos, tegyük fel 4 személyes vázas medencével rendelkezel, akkor szükséged lehet:

  • Medencetisztító tablettára: Beállítja a helyes PH értéket és segít tisztán tartani a vizet.
  • Medencekefe: A medence anyagától függően elérhető erősebb, lágyabb sörtével is. Lényege, hogy segít megszabadulni az algától, mielőtt az drasztikusan elszaporodna a medence falán.
  • Az előbbihez jó, ha beszerzel egy teleszkópos rudat: Nem kell, hogy óriási medencéd legyen ahhoz, hogy elég hamar rájöjj, milyen hasznos tud lenni egy eszköz, mellyel a medence bármely pontját eléred. A teleszkópos rúd végére rögzítheted az előbb említett medencekefét, vagy akár a medencetisztító hálót is, mely a vízfelszínen lebegő növényi maradványokat/rovarokat segít összeszedni.

Tipp: hetente érdemes kétszer átkefélni a medencéd falát úgy, hogy tényleg minden kis miliméternyi helyen áthaladsz!

A fentebbi eszközökkel egy kisebb, átlagos medence könnyebben tisztán tartható!

Vélemény, hozzászólás?